У Польщі почали діяти нові правила працевлаштування для іноземців

З першого січня 2018 року відбулися зміни в Польському законодавстві щодо працевлаштування іноземних громадян, зокрема і українців. Від тепер правила для оформлення запрошень на роботу будуть дещо іншими.  Про це повідомила директор Повітового управління праці у місті Ґруєць, Мазовєцького воєводства – Мажанна Скочек.

Раніше документи для працевлаштування іноземців видавали безкоштовно, а тепер їх замінять на дозволи, які буде видавати бюро праці. Сума оплати за такий дозвіл становитиме від 30 злотих навіть для самого роботодавця.

Буде 2 типи воєводських запрошень.

  1. На 9 місяців, якщо робота сезонна, а саме: рільництво, садівництво, туристична та гастрономічна галузі.
  2. На 1 рік, якщо робота на фабриці, заводі або складі.

Для того щоб зробити річні воєводські запрошення потрібно в середньому витратити 2,5-3 місяці від моменту подачі документа до їх отримання, а піврічні запрошення на 180 днів будуть виготовляти від 7 до 30 днів. Для оформлення потрібно вислати якісні скан-копії усіх заповнених сторінок паспорту в форматі PDF або JPG. Також надзвичайно важливо при оформленні запрошення є зазначення дати в’їзду, якщо робітник не приїжджає протягом семи днів від дати в’їзду, то запрошення буде анульовано.

Метою введення змін в правилах працевлаштування в Польщі стало: врегулювання кількості трудових мігрантів і адаптація польських законів до законодавства ЄС.

Це призведе до збільшення відмов при виготовленні запрошень. З’явиться загальний реєстр іноземців в Польщі, де буде зафіксована історія виданих документів на людину.

Штраф за нелегальну роботу від 2 до 20 тисяч злотих.

VisaStart